Blog

3lis, 19

Wybór odpowiedniego biura księgowego jest niezwykle istotną kwestią. Sprawnie prowadzone rozliczenia i przemyślane decyzje podatkowe mogą wpłynąć na zwiększenie zysków firmy. Biuro księgowe będzie odpowiedzialne za prowadzenie wszelkich rozliczeń firmy, więc powinno to robić bezbłędnie i przejrzyście. Za każdy błąd w księgach odpowiada przed Urzędem Skarbowym albo ZUS-em przedsiębiorca, dlatego przed podjęciem współpracy, należy dobrze sprawdzić biuro księgowe, z którym zamierzamy się związać.


Jakie powinno być biuro księgowe, któremu można zaufać?


Biuro księgowe, któremu mamy zamiar powierzyć swoje rozliczenia, powinno spełniać kilka wymogów. Oto one:


Odpowiednie kwalifikacje księgowych
Obecnie biuro księgowe może być prowadzone przez każdego, nie jest już do tego niezbędna Licencja Ministra Finansów, jak to było jeszcze do roku 2014. W takiej sytuacji warto sprawdzić, czy pracujący w danym biurze księgowi posiadają odpowiednie kwalifikacje. Godni zaufania i doświadczeni księgowi powinni mieć Certyfikat Centrum Informacji Księgowej albo Licencję Ministra Finansów. Ważne, aby pracownicy biura mieli potwierdzenia odbytych szkoleń i kursów księgowych.


Ubezpieczenie OC 
Przed podjęciem współpracy sprawdźmy, czy biuro księgowe ma wykupioną polisę OC na swoją działalność. Takie ubezpieczenie okaże się niezwykle przydatne, jeżeli dojdzie do popełnienia jakiegokolwiek błędu w prowadzonych przez biuro rozliczeniach. To właściciel firmy będzie odpowiadał za zaistniały błąd przed Urzędem Skarbowym czy ZUS-em, ale dzięki polisie OC może później dochodzić odszkodowania od biura księgowego, który ów błąd popełniło.


Właściwa ochrona danych personalnych
Decydując się na współpracę z biurem księgowym, sprawdźmy, czy w odpowiedni sposób chroni dane personalne swoich klientów. Brak właściwej ochrony tych danych może nieść ze sobą przykre konsekwencje.


Szeroki zakres usług
Warto, aby biuro księgowe, z którym chcemy nawiązać współpracę, świadczyło szeroki zakres usług. Dla każdego przedsiębiorcy pomoc w prowadzeniu rachunkowości podatkowej, finansowej, zarządczej oraz obsługa kadrowo-płacowa to duża zaleta.

Brak komentarzy

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Zostaw komentarz