Blog

1gru, 19

Współpraca z biurem księgowym to doskonałe wyjście dla małych i średnich firm, które nie mają wewnętrznych działów księgowych. Takie rozwiązanie zdejmuje z nich ciężar prowadzenia wszystkich niezbędnych rozliczeń z urzędem skarbowym oraz ZUS-em bez konieczności tworzenia nowego miejsca pracy w swoich strukturach i zatrudniania na umowę o pracę własnego księgowego. Dobre biuro księgowe nie tylko zajmie się wszelkimi rozliczeniami i ich dokumentacją, ale pomoże także podejmować dobre decyzje podatkowe i finansowe, które mogą skutkować sporymi oszczędnościami. Czy wybierając biuro księgowe, należy ograniczać się tylko do oferty tych, które znajdują się blisko firmy?

Czym jest zdalna współpraca z biurem księgowym?


Nowoczesne biura księgowe nie muszą wcale znajdować się blisko naszej firmy. Ich usługi mogą być bowiem realizowane przez systemy rachunkowości internetowej, dzięki czemu nie musimy wybierać biura księgowego tylko wśród lokalnych placówek. Zdalna współpraca z biurem księgowym to klasyczna księgowość prowadzona w nowoczesny sposób. Wykorzystuje się do tego specjalne programy, które są dostępne w przeglądarce internetowej. 

Na czym polega zdalna współpraca z biurem księgowym?


Decydując się na zdalną współpracę z biurem księgowym, zyskujemy czas, ponieważ ktoś inny zajmie się za nas kwestiami finansowymi firmy, a także pieniądze, gdyż jest to usługa stosunkowo niedroga. Przedsiębiorca, który współpracuje zdalnie z biurem rachunkowym ma do wyboru dwie opcje, albo sam prowadzi dokumentację przy użyciu specjalnego oprogramowania ułatwiającego wszystkie czynności księgowe, albo dostaje swojego księgowego, który prowadzi dla niego całą księgowość. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy czy wątpliwości, klient ma zawsze do swojej dyspozycji naszych ekspertów w dziedzinie księgowości. 


Wszelkie dokumenty niezbędne dla księgowości mogą być dostarczane do biura rachunkowego pocztą, kurierem albo drogą internetową (pod postacią skanów albo zdjęć). Jest to niezwykle wygodna forma współpracy, dzięki której nie ma znaczenia, gdzie zlokalizowana jest dana firma.

Brak komentarzy

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Zostaw komentarz