Blog

19lip, 19

Założenie własnej działalności gospodarczej z pozoru wydaje się łatwym zadaniem. Obecnie można założyć działalność gospodarczą przez Internet, nie wychodząc z domu, korzystając z profilu  zaufanego i zajmuje to niewiele czasu. Jednak, by było to takie sprawne, należy dobrze się do tego przygotować i przemyśleć kilka kluczowych kwestii związanych z naszym biznesem. Pomóc nam może podpowiedź księgowego, który sprawnie porusza się w przepisach i ustawach związanych z działalnością małych przedsiębiorców.

Każdy początkujący przedsiębiorca, zakładając działalność gospodarczą, musi wypełnić papierowo lub elektronicznie formularz CEIDG-1, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Już na tym etapie warto skorzystać z pomocy pracownika biura rachunkowego, który podpowie jak wypełnić wszystkie rubryki. W formularzu przedsiębiorca określa profil działalności firmy, korzystając z kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności Gospodarczej (PKD), co wymaga pewnej wiedzy. We wniosku CEIDG-1 wybiera się formę opodatkowania, nazwę firmy oraz podaje numer konta bankowego. Wydawać by się mogło, że każdy powinien z tym sobie poradzić i tak jest. Jednakże skorzystanie z porad biura rachunkowego może nam znacznie ułatwić założenie działalności gospodarczej oraz zaoszczędzić czas.  

Pracownicy biura rachunkowego to osoby na co dzień zajmujące się księgowością i doradztwem podatkowym dla małych przedsiębiorców. Z racji swojego doświadczenia potrafią podpowiedzieć jak maksymalnie zaoszczędzić podczas pracy na własny rachunek. Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym  może nas ustrzec przed pomyłkami, które zdarzają się zwłaszcza na początku prowadzenia własnej firmy.  W zależności od tego, na którą z czterech możliwych formę opodatkowania się zdecydujemy, takie będziemy odprowadzali podatki. Warto skorzystać z porad doświadczonego biura rachunkowego. Takie biuro może prowadzić również naszą rachunkowość oraz przechowywać dokumentację, do czego zobowiązuje nas prawo.

Brak komentarzy

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.