Blog

9sty, 18

Zbliża się termin zapłaty składek ZUS za grudzień 2017 roku. Co wpisać w przelewie oprócz nowego numeru konta?
Od początku stycznia płatnicy składek ZUS dokonując przelewu muszą dokonywać tych płatności na nowych zasadach. Należności nie tylko należy wpłacać na nowy numer rachunku składkowego – indywidualny dla każdego płatnika, ale także zmieniły się zasady opisywania przelewu do ZUS.
Zgodnie z poradnikiem ZUS, teraz najważniejszą daną z przelewu będzie numer konta, na który dokonamy wpłaty. To jego prawidłowość będzie decydowała o zaksięgowaniu wpłaty na rzecz danego płatnika. Numery kont Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozsyłał od października 2017 roku. Jeżeli list nie dotarł można swój indywidualny numer konta sprawdzić tutaj https://www.eskladka.pl/
Poza nowym numerem konta, na który ma trafić przelew i sumy wpłacanych składek, można nie pisać nic więcej. Jednak na druku wpłaty na konto podaje się również nazwę odbiorcy (wystarczy wpisać „Zakład Ubezpieczeń Społecznych”) oraz nazwę nadawcy. W przypadku przelewów bankowych należy również wypełnić pole „tytuł przelewu”. Tu wystarczy wpisać np. „wpłata do ZUS”. Nie ma potrzeby oznaczania identyfikatora płatnika np. podawania numeru NIP ani miesiąca czy roku, za który należą składki.

Brak komentarzy

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Zostaw komentarz