Blog

22lip, 19

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej czy też przedsiębiorstwa wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Każdy przedsiębiorca wie, ile czasu zajmuje wypełnianiem dokumentacji, uzupełnianie informacji, czy kontakt z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędem Skarbowym. Można zaoszczędzić dużo czasu, decydując się na współpracę z dobrym biurem rachunkowym, które przejmie część naszych obowiązków.

Wybór biura rachunkowego powinien być dobrze przemyślaną decyzją, gdyż współpraca z jego pracownikami powinna być sprawna i dobrze zorganizowana. Warto zatem sprawdzić opinie w Internecie lub popytać innych przedsiębiorców, dlaczego zdecydowali się na usługi właśnie tego biura. Profesjonalne biuro rachunkowe powinno posiadać czytelną stronę internetową, na której znajdziemy przejrzystą ofertę, zachęcającą do współpracy. Poza tym należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  1. Doświadczenie i kwalifikacje księgowego. Osoba na tym stanowisku musi biegle posługiwać się znajomością przepisów prawnych związanych z księgowością, które na co dzień wykorzystuje w swojej pracy. Im dłuższe ma doświadczenie, tym większą wiedzę praktyczną, chociaż warto dać szansę również początkującym. Wskazane jest, by księgowi posiadali Licencję Ministra Finansów.
  2. Ubezpieczenie OC na działalność biura rachunkowego to kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Takie ubezpieczenie daje nam gwarancję, że biuro rachunkowe poniesie koszta za popełnienie ewentualnych błędów w prowadzeniu rachunkowości naszej firmy.
  3. Zakres usług, na które decydujemy się przy współpracy z biurem, również ma znaczenie, gdyż wpływa na cenę usługi. Jeśli biuro proponuje bezpłatną wycenę swoich usług, nie wahajmy się ze skorzystania z takiej oferty. Transparentność cen to dobrze świadczy o wybranym biurze.
  4. Wygodna współpraca z biurem też ma ogromne znaczenie. Sprawdźmy, w jakich godzinach przyjmowani są klienci oraz czy można kontaktować się mailowo. Przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną korzystnie wpływa na szybkość usługi.

Brak komentarzy

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.