Blog

20lip, 15

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt rozporządzenia wprowadzającego zmiany w stopie procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe dla poszczególnych płatników. Nowa stopa procentowa składki wypadkowej ma zacząć obowiązywać już od 1 kwietnia 2015 roku. Spodziewać się możemy obniżenia stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe dla płatników zgłaszających do ubezpieczenia wypadkowego nie więcej niż 9 ubezpieczonych. Jej wysokość od 1 kwietnia 2015 roku ma wynieść 1,80%, a nie jak obecnie 1,93%.
Stopę procentową składki na ubezpieczenie wypadkowe dla płatnika składek zgłaszającego do ubezpieczenia wypadkowego co najmniej 10 osób ubezpieczonych określa Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jako iloczyn stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe, określanej dla grupy działalności, do której należy płatnik składek, a także wskaźnika korygującego ustalanego dla płatnika składek o ile płatnik miał wymóg złożenia do końca stycznia 2015 druku IWA.
Pozostali płatnicy składek m.in. płatnicy, na których nie ciążył taki obowiązek samodzielnie ustalają stopę procentową składki na ubezpieczenie wypadkowe. W przypadku tych płatników składka na ubezpieczenie wypadkowe wyniesie tyle, ile stopa procentowa wskazana dla konkretnej grupy działalności, do której płatnik należy.

Brak komentarzy

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Zostaw komentarz