Blog

30sie, 19

Każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników boryka się z problemami dotyczącymi obsługi kadrowej. Duże firmy mają często własny, wewnętrzny dział kadrowy i księgowy, który zajmuje się sprawami kadrowymi codziennie, ale mniejsi przedsiębiorcy, których nie stać na zatrudnianie księgowych, muszą radzić sobie na własną rękę. Zarządzanie kadrami i płacami nie jest zadaniem prostym, oprócz tego trzeba poświęcić temu zajęciu sporo czasu, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług kadrowych zewnętrznych firm oferujących obsługę kadrową


Zakres usług kadrowych dla firm

Nasze biuro rachunkowe oferuje kompletne usługi kadrowe dla firm. Jest to usługa kompleksowa, dzięki czemu przedsiębiorca nie będzie musiał myśleć o sprawach związanych z zarządzaniem kadrami, a zaoszczędzony w ten sposób czas będzie mógł wykorzystać na planowanie rozwoju swojej firmy.


W skład usług kadrowych wchodzi między innymi: prowadzenie kompletnych akt pracowników, sporządzanie dokumentów nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, prowadzenie kalendarza pracowniczego, w którym zaznaczane są urlopy wypoczynkowe, chorobowe oraz macierzyńskie. Firma świadcząca usługi kadrowo-płacowe zajmie się także rejestrami badań lekarskich i szkoleń BHP, przygotowywaniem umów cywilnoprawnych (zleceń i umów o dzieło), rozliczaniem składek ZUS, wykonywaniem zeznania podatkowego PIT-4R oraz obsługą kontroli Państwowej Inspekcji Pracy i ZUS. 


Zalety korzystania z usług kadrowych:


Oszczędność – dzięki korzystaniu z usług zewnętrznej firmy rachunkowej, nie będzie potrzeby utrzymywania etatów wewnętrznych księgowych. Unikniemy też dodatkowych kosztów stałych (np. szkolenia, komputery czy specjalistyczne systemy oprogramowania).


Więcej czasu na istotne sprawy – przekazanie obowiązków kadrowo-płacowych specjalistom z zewnętrznej firmy spowoduje, że nasi pracownicy zyskają więcej czasu, który będą mogli wykorzystać na ważne sprawy związane z rozwojem firmy.


Przeniesienie odpowiedzialności – zewnętrzne biuro rachunkowe weźmie na siebie część odpowiedzialności za naszą firmę wobec instytucji publiczno-prawnych. Biuro takie będzie mogło reprezentować interesy naszej firmy w Urzędzie Skarbowym czy ZUS. 

Brak komentarzy

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.